Lazer Diş Hekimliği - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Lazer Diş Hekimliği

Lazer Diş Hekimliği

Lazer diş hekimliği, hastalara lazer kullanımıyla ağrısız ve acısız bir tedavi sunar. Diş hekimliğinde yeni nesil tedavi yöntemlerinden biridir. Çoğu zaman uygulamada dişi uyuşturmaya ihtiyaç yoktur. Lazer diş hekimliğinde tedavinin tümü lazerle gerçekleşir. Lazer diş hekimliği uygulamaları özellikle diş hekimi korkusu olan kişiler ve çocuklar için uygun bir tedavi yöntemidir.

Lazer Diş Hekimliğinin Avantajları Nelerdir?

Lazer diş hekimliği çoğunlukla anesteziye ihtiyaç duymadan uygulanmaktadır. Bu yüzden iğne yapılmaz. İğne ve diş hekimi fobisi olan hastalar için bu sistem oldukça avantajlıdır. Ayrıca anestezi, kalp rahatsızlığı yaşayan kişilere ve hamilelere uygun değildir. Bu kişilerin tedavisinde lazer kullanmak faydalıdır.

Tedavide lazer kullanımından sonra kişilerde hassasiyet ya da ağrı görülmez. Diş tedavilerinde lazerin verdiği ışınlarla lazerin uygulandığı bölgede steril bir ortam yaratılır. Lazer çalıştığı sırada rahatsız edici bir ses çıkarmaz ve titreşim yaratmaz.

Lazer tedavisi uygulanırken hastaların diş etinde kanama olmaz. Diğer yöntemlere oranla tedavi sonrası iyileşme daha hızlı ve konforlu gerçekleşir. Geleneksel diş hekimliğinde tedavi sonrasında oluşabilecek baskı, acı, şişme, kızarıklık ya da komplikasyon,lazer diş tedavisinde en az düzeye indirilmektedir.

Güvenilir Bir Yöntem Mi?

Kliniğimizde kullandığımız lazer ışını radyoaktif özellik içermediği için kullanımının sağlık açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Kalp, şeker gibi rahatsızlıkları olan hastalarda, çocuklarda ve hamilelerde lazer diş hekimliği uygulamalarının kullanımı uygundur. Kliniğimizde alanında uzman hekimlerimiz tarafından bu hizmeti vermekteyiz.

Hangi Diş Tedavileri İçin Uyguluyoruz?

Kliniğimizde lazer diş hekimliği birçok diş rahatsızlığında ya da estetik işlemleri uygularken kullanıyoruz. Diş etinde görülen enfeksiyonlarda, diş hassasiyetini azaltmada, çene eklemi ağrılarında, kök kanallarının sterilizasyon işleminde lazerden yararlanmaktayız.

Lazerli diş tedavisini diş beyazlatma işlemlerinde, diş etlerinin kesilmesi ve diş boylarının uzatılmasında, diş etlerinin rengini daha açık hale getirmede kullanmaktayız. Estetik bir gülüş kazandırmayı hedefleyen dijital gülüş tasarımında lazer tedavisinden yararlanıyoruz.

Dolgu tedavisinde çürük dokuları rahatlıkla temizlemede ve kanal tedavisinde yaşanabilecek sorunları en aza indirmede de lazer uygulamasını kullanıyoruz. Lazer diş hekimliğinin kullanım alanları arasında aft ve uçuk (herpessimplex) tedavisi de vardır. Lazer diş hekimliği hakkında daha fazla bilgi almak ve bu işlemden yararlanmak için sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image