Diş Taşı Temizliği (detertraj)

Diş Taşı Temizliği (detertraj)

Dişlerin doğru fırçalanmaması ve bakımının tam yapılamaması gibi nedenlerden kaynaklı diş yüzey aralarında ve diş etlerinin dip kısımlarında plak birikimi ve zamanla diş taşı oluşumu gerçekleşmektedir. Doğa Park total bakım ile oluşan diş plaklarının ve diş taşlarının giderilmesi amaçlanmaktadır. Tedavi edilmeyen ve temizliği sağlanmayan diş taşları ve plaklar diş etlerine sıçrayarak ciddi diş eti rahatsızlıkların oluşmasına sebep olmaktadır.

Diş taşları ve diş renklerindeki değişimler kendiliğinden temizlenmeyen ve giderilmeyen sorunlardandır. Ayrıca diş taşları büyüyen ve yayılan bir diş sorunudur. Yani fark edildiğinde temizliğinin sağlanması gerekmektedir. Dişler plak oluşumu zamanla kendiyle birlikte ağızda koku, diş yapısını zayıflatma, diş etlerinde kanamaları ve diş lekelenmeleri gibi sorunları oluşturmaktadır. Bu sorunların çözümü için hekim desteği almak zorunlu hale gelmektedir.

Doğa Park total bakım ile bu küçük gibi görünen ama zamanla büyük sorunların oluşumuna sebebiyet veren plak ve diş taşı temizliğine kalıcı çözüm sağlanmaktadır. Diş eti altında kalan plaklar çoğunlukta değilse total bakımda herhangi bir anestezi uygulanmamaktadır. Total bakım sonrasında diş etlerindeki iltihaplanmalar giderilmekte kısa zaman sonrada diş etleri eski sağlıklı haline kavuşmaktadır.

Total Bakım Uygulamaları

Doğa Park total bakım bazı uygulamaları içermektedir. Bunlardan başlıca şu şekildedir;

  • Diş taşlarını kalıcı olarak gidermektedir.
  • Diş yüzeyindeki lekelerin giderimi yapılmaktadır.
  • Diş yüzeyinde cila işlemi yapılmaktadır.
  • Ayrıca birçok bakterinin hedefi olan dil temizliğinin yapılması da bu kapsamdadır.
  • Diş ipi uygulaması ile diş aralığında kalan kalıntıların temizlenmesi işlemi yapılmaktadır.

Bunlar gibi birçok diş temizleme uygulamaları ile dişler de temizleme sağlanıp uzun ömürlü sağlıklı diş kullanımını sağlamaktadır.

Total Bakım Avantajları

Doğa Park total bakım ile dişlerinizin tam temizliği sağlanmakta ve sağlık durumundan emin olunmaktadır. Birçok temizleme aşamasında bulunularak dişlerde ki sorunların büyümesine ve diğer alanlara sıçramasının önlenmesi amaçlanmaktadır.

Kliniğimizde sizlere uyguladığımız her işlem için hijyen koşulları ön planda tutulmakta ve ekonomik fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Uzman hekim kadrosuyla diş ve ağız sağlığınız güvence altına alınmaktadır. Şeffaf hizmet anlayışımız ile diş yapım ve kaplama işlemelerinin her aşamasında sizleri bilgilendirmekteyiz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image