Mini Dental İmplantlar

Mini Dental İmplantlar

Diğer implant tedavilerinde kullanılan implantlara göre mini dental implantlar daha küçük çaplı yapıdadırlar. Ağız içerisinde takma dişlerin dayanıklılığını arttırmak ve aynı zamanda kullanım ömrünü uzatmak için takma dişlerin köklerine implant uygulaması yapılır.

Her yaş grubuna implant uygulaması yapılacağı gibi başka sağlık sorunu olan yaşlı kesimde sıkça uygulanan diş tedavisi yöntemidir. Kliniğimizde bu işlem, uygun fiyatlarla en kaliteli malzemelerle yapılmaktadır. İmplant uygulamalarında sağlam dişler üzerinde herhangi bir işlem yapılmamakta ve dokusu bozulmamaktadır.

İmplant üzerine takılan protezlerin dayanıklılığı artmakta ve sağlamlık kazanmaktadır. Mini implant oluşlarıyla ağız içerisine kolaylıkla yerleştirilir. Ayrıca sadece eksik diş üzerinde uygulanması diğer dişlerin sağlığını etkilemez. İmplant uygulaması yapılan dişler diğer dişlerden ayırt edilmemektedir. Böylece rahatlıkla gülümseyebilirsiniz. Estetik görünümü kazandırmasıyla implant kullanımı oldukça tercih edilmekte olup diş cerrahisinde yaygındır. Mini dental implantlar diğer implantlara göre küçük çapta olmasıyla oldukça maliyeti düşük bir diş uygulamasıdır. Bu uygulama yönteminde diğer dişlere fazladan bir işlem yapılmadan takılan dişte sağlam dişlere uyum sağlanır.

Mini İmplant Nedir?

Genellikle çoğu kişide yaşanan diş çürümeleri veya ilerleyen plak ve diş taşı sorunlarından kaynaklı diş kayıpları yaşanabilmektedir. Hem estetik görünümü tekrar kazanmak hem de kaybedilen dişin tekrar fonksiyonunu kazandırmak amacıyla takılacak olan dişin sağlamlığını arttırmak amacıyla implant uygulama işlemi yapılmaktadır.

Diş kaybı yaşayan insanlar zahmetsiz ve dayanıklı tedavi ile sürekli kullanım diş isterler. İmplantlar takma dişin çene kemiğine sabitlenmesi ile kalıcı olarak takma dişi sağlamlaştırmaktadır. Böylelikle tak çıkar diş yöntemlerinden farklı olarak ana diş gibi oluşum göstermektedir. Çene kemiğine uygulanan implantların çene yapısının uygun olması ile uygulanması mümkün olur. Çene kemiği sağlamlığına göre implant uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Mini İmplant Nasıl Uygulanmaktadır?

Mini dental implantlar kullanımı kolay ve boyutuyla ağız içerisine kolaylıkla yerleşimi sağlanmaktadır. Çene kemiğinin sağlamlığı ve çene yüzeyinin implant uygulanacak alana yetecek bir genişlikte olması gerekmektedir. Kliniğimiz uzman hekimlerin uygun gördüğü tedavi yöntemleriyle işlem yapmakta ve diş sorunlarınıza kalıcı çözüm geliştirmekteyiz. Böylelikle estetik ağız yapısını kazanmanızda sizlere yardımcı oluyoruz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image