Frenektomi (Dudak / Dil Bağı Alınması) - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Frenektomi (Dudak / Dil Bağı Alınması)

Frenektomi (Dudak / Dil Bağı Alınması)

Frenulum dokusunun kesilip çıkarılmasına frenektomi (dudak/dil bağı alınması) adı verilir. Frenulum ise yanak, dudak, dil ile diş eti dokusu arasında bulunan yumuşak mukoza dokusudur. Bir insanın ağzında bulunan frenulum sayısı kişiden kişiye değişmektedir. Bu doku herkeste dilin altında bulunmaktadır. Frenulum, alt ve üst ön dişlerin üstünde ve yanağın arka bölgesinde birden fazla bulunabilir.

Frenektomi İşleminde Ağrısız Çözümlerimiz

Frenulumların yapısı normalden büyük ve kalın olabilmektedir. Bu yapılar dişin kenarına çok yakın bağlanmışsa, diş eti çekilmesine neden olabilirler. Küçük çocuklarda dil altındaki frenulumlar normalden büyük olabilir. Böyle bir durumda çocuklar konuşma problemleri yaşayacaktır.

Ayrıca alt ve üst dişler arasındaki, büyük ve kalın frenulum olması, dişlerin birleşmemesine neden olacaktır. Bu rahatsızlık dişlerin arasında boşluk kalmasına ve estetik açıdan sorunlara yol açacaktır.

Büyük ve kalın frenulumlar, diş eti hastalıklarına neden oluyorsa, o bölgeden uzaklaştırılmalıdırlar. Ayrıca alt ve üst kesici dişlerin arasında yer alan kalın ve büyük frenulumlarda alınmalıdır. Bu frenulumlar alındıktan sonra, kişinin dişlerinin birleşmesi için ek tedavi gerekecektir. Bu nedenle kişiye ortodontik tedavi uygulanmalıdır.

Uzman hekimlerimiz kalın ve büyük olan frenulum dokusunu, Frenektomi (dudak/dil bağı alınması) denilen işlem ile dakikalar içerisinde almaktadırlar. Bizler en ileri teknolojiyi kullanarak bu dokuyu lazer yardımı ile almaktayız. Profesyonel hekimlerimiz işlemi kısa ve kanamasız bir şekilde sonuçlandırmaktadırlar.

Bazı durumlarda dokunun büyük ve derin olması cerrahi uygulama gerektirmektedir. Böyle bir durumda hastamıza dikiş atılmaktadır. Uzman hekimlerimiz lokal anestezi ile ağrısız bir şekilde işlemi bitirmektedir. Daha sonra hasta düzenli bakım ve ilaç kullanarak iyileşme sürecini rahat geçirmektedir. Bu işlemden sonra iz kalmamaktadır.

Dudak Bağı Alınması Fiyatları

Bizler sizlere sunmaktan hiçbir zaman vazgeçmediğimiz profesyonel hizmeti, dudak bağı alınması işleminde de yerine getirmekteyiz. Alanında uzman hekimlerimiz, pratik bir şekilde sıkıntı yaratan dokuyu almaktadır.

Frenektomi (dudak/dil bağı alınması) işleminin fiyatları, dokunun yapısına ve hangi yöntemin kullanılacağına bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle, dudak bağı alınması işlemi fiyatlarımız için bizden randevu alabilirsiniz. Ayrıca diş sağlığı hizmetimizden faydalanmak ve daha geniş bilgi alabilmek için bizi aramanız yeterli olacaktır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image