Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Günümüzde diş sorunlarının giderimi diş hastalığından ziyade dişin görünümüyle alakalıdır. Estetik diş hekimliği diş hekimliğinin birkaç kolunun birleşimiyle dişlerin sağlıklı görünmesinin yanı sıra görünümünde estetik duruşunu amaçlamaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte estetik diş algısı yaygınlaşmakta ve gelişimi sağlanmaktadır. Bilindiği üzere dişlerin görünümü fiziksel ve sosyal çevreyi de etkilemektedir.

Estetik diş hekimliğinde estetik görüntü kişinin ağız yapısı ve diş ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Böylelikle estetik diş görünümünde uygulanacak metot ve yöntemler kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Kişinin ağız ve diş yapısının dışında fiziksel görünümü ve yüz hatları oldukça önemlidir. Yüz hatlarına göre en ideal estetik görünüm elde edilir.

Estetik Diş Hekimliği Yöntemleri

Estetik diş hekimliği alanında yapılan uygulamalar değindiğimiz gibi kişinin fiziksel görünümü baz alınarak yapılır. Estetik görünüm sağlamak amacıyla uyguladığımız tedavi ve işlemler kliniğimiz bünyesinde bulunan alanında uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Uyguladığımız estetik diş hekimliği yöntemleri ise şu şekildedir.

  • Adeziv sistemler; şekil, boyut ve renk gibi biçimlerle diş üzerinde yapılan değişikleri kapsamaktadır. Bu uygulamalar genellikle dişe yapıştırma işlemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Adeziv işlemeler ile kırık dişler onarılmakta, diş arası boşlukları doldurulmakta, diş rengini beyazlatma gibi uygulamaları kapsamaktadır. Çoğunlukla bu yöntem estetik diş hekimliğinde kullanılmaktadır.
  • Kompozit dolgu; diş dolguları içinde en doğal görünen dolgu türüdür. Estetik diş hekimliğinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Kısa zamanda işlem bitirilmekte ve düzenli bakımlı bir diş görünümü elde edilmektedir.

Porselen diş kaplaması da birden fazla diş eksikliği olan durumlarda estetik diş hekimliği alanında çokça kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca dişlere en uygunu tercih edilecek şekillerde birden çok porselen diş kaplaması çeşidi uygulayabilmekteyiz.

Estetik Diş Hekimliği Kapsamları

Günümüzde her alanda olduğu gibi diş alanında da ayrı bir dal olmaktadır. Estetik diş hekimliği gülüş estetiği, diş eti estetiği, diş beyazlatma, porselen lamina uygulamaları, implant uygulamaları gibi birçok işlem ve alanı kapsamaktadır. Kliniğimiz bütün bu yöntemlerin içinde uzmanlarımız ve sizin katılımız ile en uygunu seçilmekte ve istediğiniz şekilde estetik bir diş görünümü kazandırılmaktadır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image