Hassas Bağlantılı Diş Protezleri

Hassas Bağlantılı Diş Protezleri

Çok sayıda diş eksikliği olanlar için sabit protez mümkün değilse, hassas bağlantılı diş protezleri çözüm yolu olmaktadır. İnsanlar bu çeşit protezlere, çıtçıtlı protezler demektedir. Çıtçıtlı protezlerde bulunan gizli tutucular, dişlerde hazırlanan yuvalara oturtulmaktadır. Gizli tutucular kanca şeklinde değildir. Bu nedenle bu protez, kişilerde daha estetik görünüm sağlamaktadır.

Diş Protezinde En Konforlu Kullanımı Sağlamaktayız

Hassas bağlantılı bu protezleri, hastamızdan ölçü alarak ve çeşitli provalar yaparak hazırlamaktayız. Bu hazırlık ortalama 5 seans sürmektedir. Yani bu protezlerin son halini bulması için iki hafta yeterli olmaktadır.

Çıtçıtlı diye adlandırılan protezlerde, hassas parçalar bulunmaktadır. Bu parçalar dişlerde hazırlanan yuvalara oturtulmaktadır. İlk zamanlar kullanıcılar, bu parçaları takıpçıkarırken, çok sıkı bir kalıp hissedecekler. Hassas bağlantılı diş protezleri kullanıldıkça, daha konforlu bir şekilde parça takılıp çıkarılacaktır. Çıtçıtlı diş protezlerinin dilin altından ve damaktan geçen metal kısımları bulunmaktadır. Bu protezi kullananlar zamanla bu parçalara alışmaktadır.

Diş protezleri çeşitlerinden hassas bağlantılı modellerin temizliği akan su altında yapılmalıdır. Bunun yanında sabun ve fırça ile temizlenmelidir. Kullanılacak fırça, diş fırçası olabilir. Profesyonel olan diş hekimlerimiz bu protezleri hastanın en rahat kullanacağı şekilde tasarlamaktadır. Protez çeşitleri arasından hassas bağlantılılar, yumuşak dokudan ve doğal dişlerden en iyi desteği alacak şekilde, diş hekimlerimiz tarafından ayarlanmaktadır.

Hassas bağlantılı diş protezleri ısırma, kesme, öğütme işlevlerini en iyi şekilde yapabilmenizi sağlamaktadır. Bu protezler siz yemek yerken hareket etmeyecektir. Çünkü yuvalar içine oturan kısımları, protezin yerinden çıkmasını engellemektedir. Zamanla protezin hassas bağlantılarında gevşeklik hissederseniz, lastikleri kolayca değiştirebilirsiniz. Ayrıca bu protezler estetik duruşludur. Çünkü dişlerden destek aldıkları kısım, protez içerisinde olup görülmemektedir.

İşlem Nasıl Yapılır?

Çıtçıtlı protezleri takıp çıkarırken hassas bağlantı kısımlarına zarar vermemek gerekmektedir. Protezi takıp çıkarma işlemi yavaşça ve dikkatli yapılmalıdır. Ağızda protezin tam oturduğundan emin olduktan sonra çene kapatılmalıdır. Çenenizi kapatarak protezi yerleştirmemelisiniz. Böyle bir durumda bağlantı noktaları hasara uğrar. Bu nedenle protezi dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hassas bağlantılı diş protezleri hakkında her türlü bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Bu protezlerin size uygun olup olmadığını öğrenmek için diş hekimlerimizden randevu alabilirsiniz. Çıtçıtlı protezleri kaliteli şekilde en uygun fiyata kullanmak istiyorsanız, uzman kadromuz size yardımcı olacaktır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image