Ortodontik Tedaviler - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Ortodontik Tedaviler

Ortodontik Tedaviler

Diş yapılarımızın olması gerektiği bir seviye ve dizilim vardır. Diş yapısının olması gerektiğinden farklı boyutlarda ve çarpık olmasından kaynaklı bu sorunları gidermek için ortodontik tedaviler geliştirilmiştir. Ortodontik tedaviler kapsamında normalin dışında gelişim gösteren diş yapısını yüz, çene ve ağız yapısını inceleyerek rahatsızlık ve sorunları çözümlemeye çalışmaktadır. Kliniğimiz ortodontik tedavi hizmeti ile çarpık diş yapısını kişinin istediği gibi düzeltmekteyiz.

Çene yapılarımız, insanlarda en çok bozulmanın ve sorunların olduğu bölgelerden biridir. Çene yapısı önde veya geride olabilmektedir. Bazı durumlarda ise çene uyumsuzluğu ile ortodontik problemlerin oluşumuna neden olmaktadır. Ortodontik sorunların çoğu bebeklik dönemlerinden kaynaklı olarak görülür. Bebeklerin parmak emmesi damaklara basınç uygulamaktadır. Yalancı emzik emme, çocukların tırnak yeme alışkanlıkları ortodontik sorunları oluşturabilmektedir. Ayrıca süt dişlerinin erken düşmesi diğer dişlerde çarpık oluşuma sebep olmakta böylelikle ortodontik tedaviler uygulanmasını gerektirir.

Ortodontik tedavilerin uygulanmasıyla dişlerin doğru şekilde sıralanması ve çene yapısına uyumlu diş dizilimlerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Ortodonti tedavilerin uygulanması kararını hekimler almaktadır. Tedavi kararı verilirken çarpık diş tespiti, sorunların belirlenmesi ve bunları giderme yöntemleri göz önünde bulundurularak alınır.

Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodontik tedaviler ile amaçlanan ağız ve çene yapısına uygun diş dizilimini elde etmektir. Küçüklükten gelen yanlış davranışlar veya yapısal bozukluklar ortodontik tedaviyi gerekli kılmaktadır. Tedavilerde doğru yöntem ve aşamalara karar verildikten sonra ortam ve diş hijyeni sağlanır. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce dişler içerisinde, çürük ve plak olanların temizliği sağlanmakta tedaviye hazır hale getirilmektedir.

Ortodontik Tedaviler Nasıl Uygulanır?

Ağız ve diş tamamıyla temizlenmiş şekilde olduğunda, çürük ve plaklardan arındırıldığında tedaviye başlanmaktadır. Tedavi için alınan ölçüm ve analizler model üzerinden geliştirilmekte ve kişilere ilerlemeler model üzerinden aktarılmaktadır.

Ortodontik tedaviler uygulanması kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Çünkü her kişinin diş, çene ve ağız yapısı farklılık göstermektedir. Ortodontik sorunların tespiti ve en uygun tedavi yöntemi hasta ile paylaşılarak uygulanmaktadır.

Aprey yardımı ile tedavi sürecinde hastanın ağzı açık kalmakta ve tedavinin uygulanması kolaylaştırılmaktadır. Kliniğimiz en uygun fiyatlarla ve en doğru yöntemlerle sizleri istediğiniz dişlerle buluşturmaktadır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image