Telsiz Ortodontik Tedavi (Invisalign)

Telsiz Ortodontik Tedavi (Invisalign)

Teknolojinin gelişmesiyle araklıklı diş yapısı, çarpık dişlerin sıralama bozuklukları ve kapanmayan çene yapısı gibi durumların giderilmesinde telsiz ortodontik tedavi uygulanmaktadır. Eski yöntemlerden biri olarak kabul edilen uzun süreli kullanılmak durumunda kalınan diş tellerine alternatif olarak telsiz tedavi uygulanmaktadır. Yenilikçi tedavi yöntemlerinden olan şeffaf plak kullanımı ile kullanımı oldukça zor olan tel takılmasına gerek kalmaz.

Dişlerin düzelmesi ve tekrar yapısal bozulmaların önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Hastaların tercihleri ön planda tutularak oluşturulan metal ve seramik kullanımı olmadan şeffaf plaklar ile dişlerin düzelmesi sağlanır.

Çene kaynaklı sorunlarda teşhis konulacağı ve tedavi yönteminin belirlenmesi için kapsamlı inceleme yapılmakta; çene ile birlikte baş, yüz, ağı ve diş yapısı da incelenerek teşhis konulmakta ve tedavi uygulanmaktadır.

Çıkarılabilen şeffaf plaklar ile rahatsız edici tel görünümü olmadan rahatlıkla kullanılabilir ve istenildiğinde çıkarılabilen diş tedavi alternatifi oluşturulmuştur. Metal diş tellerinin ağız içerisinde oluşturduğu ağrıyı en aza indirgemekte ve ağrısız bir tedavi yöntemi oluşturmaktadır.

Telsiz Ortodontik Tedavi Nasıl Yapılır?

Telsiz ortodontik tedavi aşamasında verilen ve kullanılan şeffaf plak kullanımı oldukça pratik hijyeni oldukça kolaydır. Rahatlıkla dişten çıkarılabilip temizliği fırça ve su yardımı ile kolayca sağlanmaktadır. Ayrıca tel tedavisinde olduğu gibi metallerin ve tellerin yanak ve dudaklarda kesik oluşumunu telsiz tedavi de kullanılan kesikleri şeffaf plaklarda görmemekteyiz.

Dışarıdaki aktivitelerde, çıkarılması gerekilen durumlarda kolaylıkla çıkarılabilir yapılardadır. Bununla birlikte rahat çıkarılması bakımından ağız ve diş hijyeni tam anlamıyla sağlanmaktadır. Ayrıca şeffaf görüntüsü ile ağızda belli olmaz ve tel kullanımındaki görüntü burada oluşmaz. Bununla birlikte estetik görüntüyü elde etmiş olmaktayız. Tam kaynaşma sağlanması açısından telsiz tedavi daha hızlı sonuç verebilmektedir.

Telsiz Ortodontik Tedavi Kimlere Uygulanır?

Telsiz ortontik tedavi uygulanabilirliği ile diş gelişimi tamamlanmış her yaş grubuna uygulanabilirdir. Rahatlıkla çıkarılabilir yapıda olması sayesinde küçük yaş grubunda kolaylıkla uygulanabilirliği bulunmaktadır. Toplu yemek gibi aktivitelerde şeffaf plaklar kolaylıkla çıkarılabilir ve aktivitelere katılım kolaylıkla sağlanabilir. Model üzerinde ölçüleme ve geliştirme işlemleri hasta ile paylaşılmakta ve onayları alınmaktadır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image