All On Four İmplant Tekniği

All On Four İmplant Tekniği

Dişlerinden sorun yaşayan kişilerin tercih ettikleri all on four implant tekniği sağlamlaştırmada oldukça etkili bir implant tekniğidir. Çenenin ön kısımlarında iki tane implant yerleştirilir çenenin arka tarafına da iki tane olmak üzere implantlar yerleştirilmektedir. Alt çeneye uygulanan iki implantında çene kemiğinin kalınlığının kaldırabilir nitelikte olmasıyla uygulanabilirliği olmaktadır. İmplant üzerine yerleştirilen protezlerle dişte çiğneme işlevi geri kazandırılır. Böylelikle dişsiz kalma durumunu ortadan kalkar.

All on four implant tekniği ile uygulama öncesinde ölçüler alınmakta ve geçici protez yapılmakta hastaya da implant uygulamasına kadar bu protezler verilmektedir. Daha sonra dişler implant uygulamasına hazırlanmaktadır. Ağız içerisinde ki çürük ve diş taşı bulunan veya diş erimesi olan dişler temizlenmekte ve kurtarılmaya çalışılmaktadır.

Temizlenen dişlerin ardından implant uygulanacak alanda ki çene yüzeyi incelenir. Çene yüzeyinin implanta uygun genişlikte ve çene kemiğinin de yeterli sağlamlıkta olması gerekir. Geçici protezi bulunan kişilerin sert besinleri tüketmemeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca yerleştirilen implantlar açılı yerleştirilmekte ve çenenin hareketinin kontrolü sağlanmaktadır.

All On Four Tedavisi Nedir?

Diş protezinin sabitlenmesi uygulanacak olan dörtlü implant ile sağlanmakta ve kullanım ömrü oldukça uzamaktadır. Tam dişsiz kişilere dörtlü implant ile kalıcı protez cerrahi işlem ile takılır. Çeneye ekstra işlem gerektirmez dişsiz bölgeye müdahalede bulunulmaktadır.

Kişiden kişiye implant uygulama açıları farklılık göstermekte çene yapısına uyumlu all on four implant tekniği uygulanmaktadır. Temizliği ve bakımı diğer implant uygulamalarına göre daha kolay ve pratiktir. Diş protezinin sabitlenmesi ile hareketli diş protezi kullanamayanlara alternatif oluşturur. Bu implant tekniği, güçlü çene kemiği yapısına sahip herkese uygulanabilir. Bu tekniğe karar verilmeden önce bilgisayarlı tomografiden yararlanılmaktadır. Böylece hastanın diş ve çene ölçülerine uygun implant uygulaması yapılabilir.

All On Four Nasıl Yapılır?

All on four implant tekniği ile hareketli veya geçici diş protezleri dörtlü implant kullanımıyla sabitlenir. Böylelikle az bir implantın ağız içerisine açılı olarak yerleştirilmesi ile diş protezleri sabitlenmekte ve dişsiz hastaların bu protezlerle dişleri kazandırılmaktadır. Ayrıca diğer dişlerin temizliği de sağlanarak işlem sadece gerekli dişlere yapılır. Sağlam dişlere müdahalede bulunulmaz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image