Zirkonyum Dişler

Zirkonyum Dişler

Zirkonyum dişler, yapılırken kullanılan malzemeler çoğunlukla seramik ve porselendir. Porselen ve seramik parlak ve sağlam yapıdadır. Zirkonyum diş yapımında herhangi bir metal malzeme kullanılmamaktadır. Estetik görünümlü diş yapısı için diş yüzeylerinin kaplanması işleminde uygulanmaktadır. Zirkonyum, dişlerin dış yüzeylerine yapılan daha çok çürük dişlerin estetik görünüm elde etmesi amacıyla kaplama yapılmasıdır.

Zirkonyum, doğal görünümlü sağlam yapıda olan kaplamalardır. Sağlam yapıda olması nedeniyle kırılması ve çatlaması gidi durumlar çoğunlukla yaşanmaz. Oksitlenme gibi yapısal bozukların yaşanmasına ve aşınmasına karşı oldukça dirençlidir. Ana dişlere oldukça uyumlu doğal yapılı dişlerdir. Ayrıca zirkonyum dişler, ön diş kısımlarında estetik görünüm kazandırırken arka dişlerde de sağlamlık sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Uygulaması

Zirkonyum dişler, kullanımı oldukça faydalı kaplama çeşitlerindendir. Sağlam maddelerden yapılması nedeniyle dayanıklılığıyla bilinmektedir. Beyaz renk formunu uzun sürede korumaktadır. Metal içermemekte ve ana dişlere çok fazla benzerliği olan diş kaplamalarıdır. Diş hassasiyeti oluşturmamakta ve sıcak soğuk gıdaların tüketiminde sakınca bulundurmamaktadır.

Kliniğimizdeki kaplama işlemlerinde acı hissini en aza indirgemek amacıyla hastaya anestezi uygulamaktayız. Ölçüsü alınan dişlerde uygun görülen miktarlarda küçültme ve seviyeleme işlemlerinde bulunulur.

Kişilerin isteğine göre diş boyutu ve diş rengi seçimi yapılmaktadır. Ayrıca kliniğimiz tarafından dişlerin yapımı bitene kadar kullanılması için geçici diş takılmakta ve gündelik yaşantısının aksatılmaması amaçlanmaktadır. Zirkonyum dişler her ne kadar yapıştırma tekniği uygulansa da daimi olarak kalıcı şekilde kullanıma hazır hale getirilir. Kişinin kendi dişlerinde kaplama yapılırken herhangi bir zarara ve hasara sebebiyet vermemektedir. Kişiler, zirkonyum kaplamayı tercih etmelerinde sebep kullanımı oldukça konforlu ve rahat olmasından kaynaklıdır.

Zirkonyum Dişin Kullanım Ömrü

Kişilerin kendi dişi de olsa yaptırma veya kaplatma diş dahi olsa kullanım ömrü ve estetik yapısı bakımı ve temizlik özenine bağlıdır. Zirkonyum dişler her ne kadar kendi dişlerinize yakın bir yapıda kaplanmakta dahi olsa bakımı ve temizliğinin titizlikle yapılması gerekmektedir. Sigara tüketimi, çay tüketimi, kahve gibi diş yüzeyinde leke bırakan içecek ve gıdaların çokça tüketimi ve temizliğinin sağlanmaması durumlarında dişlerin yapısında bozulmalar meydana gelebilmektedir.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image