Tam Diş Protezleri - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Tam Diş Protezleri

Tam Diş Protezleri

Kemik erimesi, travma, çürük gibi nedenlerle tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda tam diş protezleri kullanılabilir. Hareketli olan bu protezler, alt ve üst çeneye dokudan destek alarak uygulanmaktadır. Total diş protezi de denilen bu çeşit protezler, dudak ve yanak dolgunluğu da sağlamaktadır. Böylece yüzün daha genç görünüm kazanmasına imkân vermektedir.

Tam Diş Protezini Hangi Durumlarda Öneriyoruz?

Total diş protezlerini aşağıdaki durumlarda öneriyoruz:

  • Hastanın ağzından hiç dişi olmamalıdır.
  • Hastanın, hazırlanan protezin yapıldığı malzemelere karşı alerjisinin olmaması gerekmektedir.
  • Çene radyolojisine bakarak çenenin protez ölçülerine uygun olmasının teyit edilmesi gereklidir. Böyle bir durumda çene kemiğinde aşırı erime görülmemesi gerekmektedir.

Uzman hekimlerimiz tam diş protezleri uygularken hastanın yüz ve çene röntgenini çekerler. Röntgenin ardından protez için hastanın ağzından ölçü alırlar. Diş hekimlerimiz alınan ölçüye ve hastanın beklentilerine uygun diş renk tonu ve protez için diş dizimi boyutunu belirler. Bu bilgileri protez laboratuvarına iletir. Hazırlanan protezleri diş hekimimiz hasta üzerinde dener. Gerekli görülmesi halinde düzenlemeler yapar. Son düzenlemeler bitince protez diş dizimi tamamlanmış olur.

Total diş protezleri hazırlanan hastalarımız, aynı gün yeni dişlerini konforlu bir şekilde kullanabilirler. Alanında deneyimli hekimlerimiz, dayanıklı ve estetik protezleri hazırlatarak sizlerin memnuniyetini kazanmaktadır.

Uygun Fiyata Tam Diş Protezleri Uygulamalarımız

Total diş protezlerinin temizliğini, sabun ve fırça ile akan musluk altında yapmak gereklidir. Bu protezler için diş macunu kullanmamalısınız. Total özellikli diş protezleri için özel fırçalar bulunmaktadır. Fakat normal bir diş fırçası ile temizliği yapılabilir. Bu diş protezlerini kaynar su ile temizlememelisiniz. Gece yatma vakti geldiğinde diş protezi ağızdan çıkarılmalıdır. Total diş protezi sabaha kadar özel bir kap içerisinde korunmalıdır.

Total diş protezleri fiyatı, en çok merak edilen konulardan biridir. Diş protezleri kişilerin ekonomik durumu ve ihtiyaçlarına göre farklı fiyatlara sahip olabilmektedir. Protez fiyatlarını protezin yapılacağı malzemeler de etkileyecektir. Kaliteli ve kullanımı rahat protez kullanmak istiyorsanız, diş hekimlerimizden randevu almanız iyi bir fikir olacaktır. Alanında profesyonel olan hekimlerimiz, sizleri en doğru şekilde yönlendirecektir. Tam diş protezleri fiyatları ve merak ettiğiniz tüm sorularınız için vakit kaybetmeden diş hekimlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image