Full Dijital Protez

Full Dijital Protez

Gelişen teknoloji ile diş sorunlarına karşı çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmekte ve uygulanmaktadır. Full dijital protez dişlerin tamamıyla olmaması ve dişlerin çoğunun çekilmesi gereken durumlarda dört veya altı adet implant üzerine diş protezinin sabitlenmesi ve bu sürecin tamamının dijital ortamda geliştirilmesi ve uygulanmasıdır. Tam dişsiz hastalara bu teknik ile aynı gün içerisinde kaliteli bir sabit protez takılmakta ve dişlerin işlevi kazandırılmaktadır.

Bu teknik ile kişiye özel tasarım yapılmakta ve çene yapısına uyum sağlanmaktadır. Dijital ağız taramalarıyla en uygun diş implantı, belirlenmekte ve dijital ortam üzerinden geliştirilmektedir. Bulantı durumları olan hareketli protez kullanamayan hastalar için dişsizliğin giderilmesi için sabit protezin yerleştirilmesini sağlayan implant yöntemi kullanılır.

Full dijital protez ile yaygın olan implant tedavilerindeki kesik ve dikiş gibi işlemlere gerek kalmadan uygulanabilir. Tedavi sonrasında oluşan sağlık sorunları en aza indirgenmiştir. Buradaki tüm işlemler, dijital ortamda dijital akışla yapılır. İmplantların açısı, uygulama öncesi dijital ortamda takip edildiği için implant uygulaması oldukça kolaylaştırılmakta ve sonuçları daha verimli olabilmektedir.

Full Dijital Protez Tedavisinin Özellikleri

Oluşturulacak olan sabit diş protezleri ağız içerisinde ki konumu öncesinde dijital ortamda görüldüğü ve geliştirildiği için hata yapma olasılığı en aza indirgenmektedir. Ayrıca zorlu seans ve süreler oldukça azalmakta hastalar için avantaj sağlanmaktadır. Kemik hacmi ve kemik yapısı yeterli herkes için uygulanabilirliği vardır. Güçlü kemik yapısı bulunan ve yeterli çene yüzeyine sahip olanlarda full dijital protez uygulanabilirliği oldukça kolay olmaktadır.

Öncelikle ağız içi ve yüz fotoğrafları çekilmekte; planlama dijital ortamlarda yapılarak hata payı en aza indirgenmektedir. Bu teknik iki aşamadan oluşur. İlk aşama ölçüm ve dijital ortama aktarılıp geliştirmesidir. İkinci aşamada ise dört veya altı implant üzerinde sabit diş protezinin yerleştirilmesi ile tedavi bitirilmektedir.

Full Ağız İmplant Tedavisi Nedir?

Full dijital protez ile hasta için en kısa sürede en uygun protez şekli hata payının en aza indirgenmesiyle uygulanmakta ve oldukça verim alınmaktadır. Bununla birlikte kliniğimiz tedavi sonrasında dahi hastalarımızın diş sağlığının takibini yapmakta ve en uygun tedavi yöntemini hastaya sağlamaktadır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image