Kanal Tedavisi

Dişiniz enfekte olmuşsa ya da çok fazla çürümüşse dişinize kanal tedavisi uygulanır. Bu tedavi yöntemi ile dişin çekilmesine gerek kalmaz. Böylece dişin kurtarılması sağlanır. Diş sağlığınız için önemli olan bu tedavi işlemi, uzman diş hekimlerimiz tarafından pratik bir şekilde yapılmaktadır. En iyi şekilde tedavi edilmiş dişinizi uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ağrısız Kanal Tedavisi

Diş kanalınıza yaptığınız bu tedavi sırasında, ağrı olacağını düşünebilirsiniz. Fakat ağrılı bir durum söz konusu değildir. Kanal tedavisi sırasında hissedeceğiniz ağrı çok az olacaktır. Diş hekimlerimiz lokal anestezi uyguladığı için ağrı hissiniz en aza indirilecektir. İşlem sırasında hassaslaşmanız çok doğaldır. Bu hassasiyet dişözünün hasar görmesinden de kaynaklanmaktadır.

Kanal tedavisi diş kurtarmanın veya dişte oluşan absenin yok edilmesi için en çok kullanılan yöntemdir. Tedaviden önce dişinizde ciddi şekilde ağrı varsa, tedavi sonrası çok hafif sızılar yaşamanız normal olacaktır. Fakat yine de ağrıdan rahatsızlık duyarsanız, diş hekimimizi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Tedavi işlemleriniz bittikten sonra dikkat etmeniz gereken noktalar olacaktır. Dikkat etmeniz gereken hususları sıralayalım:

  • Bazen bu tedavi tek bir seansta bitmemektedir. Böyle bir durumda gelecek seansınıza kadar dişinizi kullanmamaya çalışmalısınız. Ayrıca ağrı oluşmaması için çok sıcak veya çok soğuk gıdaları tüketmemelisiniz.
  • Tedaviden sonra ilk iki saat hiçbir şey yememenizi tavsiye etmekteyiz.
  • Tedaviniz tamamen bitmiş olsa bile birkaç gün çok sıcak veya çok soğuk besinlerden sakınmanız iyi olacaktır.

Kanal Tedavisi Fiyatları

Diş kanalının tedavisi süreci, kişinin dişindeki hasarın durumuna göre birkaç seansı kapsayacak şekilde uygulanmaktadır. Uzman diş hekimlerimiz tarafından steril bir ortamda tedaviyi gerçekleştirmekteyiz. İleri teknoloji aletlerimizle donanımlı kliniğimizde, en etkili tedaviyi müşterilerimize hizmet olarak sunmaktayız. Alanlarında tecrübe sahibi olan hekimlerimiz, ağrısız ve pratik şekilde işlemlerini tamamlamaktadır.

Kanal tedavisi fiyatlarımız, dişin yapısı, tedavi edilecek diş sayısına göre farklılık gösterecektir. Bunun için uzman hekimlerimizden randevu alıp şikâyetlerinizi belirtebilirsiniz. Görüşeceğiniz hekimimiz tedavi gerektiren dişlerinizi belirleyip size bildirecektir. Ağrınız varsa dindirmek için gerekirse, ilaç yazacaktır. Hekimimiz ile birlikte seanslar ve fiyat hakkında konuşarak, tedaviye başlayabilirsiniz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image