Porselen Lamina Dişler - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Porselen Lamina Dişler

Porselen Lamina Dişler

Porselen kaplama olarak adlandırdığımız lamina diş estetik yapılandırma da uyguladığımız kaplamalardan biridir. Porselen lamina dişler; estetik bozulma olarak nitelendirdiğimiz diş yüzeylerinde meydana gelen bozulma, lekelenme, kırılma gibi durumlarda uygulanmaktadır.

Kişinin ağız ve diş ölçüleri alınarak ölçülere uygun titizlikle ve dikkatle üzerinde tasarımda bulunulan porselen lamina dişler, dişlerin ön kısımlarına yapıştırılmak suretiyle kullanıma hazır hale gelmektedir. Burada yapıştırılan lamina dişlerin uyumu ve ölçüme denk olması oldukça önemlidir. Uygulandığı alandaki diğer dişlerle birbirlerini aşındırmaması gerekmektedir. Lamina dişler, en doğal görünüm kazandıran diş işlemlerindendir. Çok ince görünümde olması sebebiyle diş üzerinde varlığı oldukça zor anlaşılır.

Porselen Lamina Diş Hangi Durumlarda Uygulanır?

Porselen lamina dişler, bazı durumlarda kullanımı kaçınılmaz hale getirmektedir. Bu durumlar başlıca şunlardır;

  • Diş renk dengesi bozulmuş dişlerin diş beyazlatma işlemlerine sonuç vermemesi durumlarında kullanılmaktadır.
  • Diş yapısının bozuk ve şekilsiz olması nedeniyle uygulanmaktadır.
  • Fazla diş boşluğu ya da diş aralığının olması durumlarında uygulanmaktadır.
  • Kırılmış veya deformasyona uğramış dişlerin onarımı gerektiğinde de uygulanmaktadır.
  • Çarpık, eğri diş yapısının tedavi ihtiyacı duyulduğunda uygulanması gerekmektedir.
  • Daha önce dolgu yaptırılan dişlerin dolgusunun kullanılmaz durumda olmasından dolayı porselen lamina diş tedavisine başvurulmaktadır.

Hemen hemen her diş yapısına ve isteyen herkese bu yöntem uygulanabilir. Dişlerin doğal görünümüne en yakın estetik görüntüyü sağlamaktayız. Minimal oynama ve düzeltme ile istenilen diş yapısı elde edilmektedir. Kliniğimiz tarafından oluşturulan lamina dişlerde kullanılan malzemeler sağlam, rengi uzun süre korunan ve dayanıklı olan malzemelerden yapılmaktadır. Dişlere direk müdahalede bulunmadan kişiyi model üzerinde yapılacak olan tedavi önerilmekte ve işlemlere o şekilde devam edilmektedir.

Porselen Lamina Dişlerin Ömrü Kaç Yıldır?

Porselen lamina dişler sağlam yapıda olsa dahi ömrünü bakım ve temizlik belirlemektedir. Bakımı ve dikkati ne kadar titizlikle yapılırsa bilinmedir ki ömrü de o kadar uzun olur. Dişlerin yapısına zarar verebilecek işlemlerden ( fındık, ceviz gibi kabuklu yemişleri ağızla kırmak gibi) uzak durulmalıdır. Doğal diş minesine zarar verebilecek olan sert sebze ve meyvelerin tüketilmemesi gerekmektedir. Kliniğimiz tarafından kendi dişlerinize en yakın ve ağız yapınıza en uygun lamina diş tedavisini sizlere sunuyoruz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image