Telsiz Ortodonti (Invisalign) - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Telsiz Ortodonti (Invisalign)

Telsiz Ortodonti (Invisalign)

Genellikle çarpık dişlerin tedavisinde telsiz ortodonti uygulanmasına başvurulmaktadır. Diş teli kullanımını ve görünümünden dolayı tercih etmeyenler için telsiz ortodonti diğer adıyla şeffaf plak kullanımı tercih edilir. Böylelikle estetik görünüm elde edilmiş ve görüntüsünün şeffaf olmasıyla dişlerde yok gibi gözükmektedir. Her diş yapısına uygun geliştirilen bu yöntemle dişlerin çarpıklığı giderilmekte ve dişlerin uygun dizilimi sağlanmaktadır. Her 15 günde bir değişim sağlayan şeffaf plaklar ile ağız hijyeni sağlanır.

Üç boyutlu olarak tasarlanan ve model üzerinde geliştirilen plaklar hazırlanırken hastaya bilgi verilmekte ve görüşleri alınmaktadır. Hastanın onayı ile kararlaştırılan ölçü ve modeller, kalıplaştırılarak şeffaf plaklar oluşturulmakta ve kullanımına bırakılmaktadır. Yaygın uygulanabilir olmasının bir nedeni de her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır. Yaş şartı aranmaksızın her diş yapısında kullanılmaktadır. Kolayca çıkarılabilir yapıda olmasıyla rahat yemek yemenizi sağlar. Ağır olmamakla birlikte hafif ve orta seviyelerde ki çarpıkların giderimi telsiz ortodonti yöntemiyle mümkündür. Hekim kararı ile hemen uygulanabilmekte ve kısa zamanda dişler tedavi edilebilmektedir.

Telsiz Ortodonti Nedir?

Telsiz ortodonti, hafif ve giderilmesi kolay diş çarpıklığı ve yamukluğunun metal tel uygulaması olmadan şeffaf plaklar aracığıyla tedavi edilmesidir. Telsiz tedavinin uygulanması çocuk yaş grubunda olacak ise süt dişlerinin düşmüş ve dişlerin gelişiminin tamamlanmış olması tercih edilmektedir.

Süt dişleri düşmüş ve azı dişlerinin oluşumu tamamlanmış ise her çocuk için telsiz tedavi uygulanabilmektedir. Telsiz ortodonti ile günlük hayatımızda da kolaylık sağlanmış olur. İş veya okul ortamında gerektiğinde çıkarılma gibi bir fonksiyonu bulunduğundan rahatlıkla işlerimizi yürütebilmekteyiz. Ağız içerisinde metal teller rahatsızlık oluşturabilmektedir. Telsiz ortodonti ve şeffaf plak kullanımıyla ağız içerisinde rahatsızlık oluşturulmamakta ve rahatça hareket edimi sağlanmaktadır.

Invisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

Telsiz ortodonti diğer adıyla ınvisalign yöntemi, günlük hayatımızı zorlaştırmadan dişlerimizin düzeltilmesine oldukça yarar sağlamaktadır. Hastaya iki adet şeffaf plak verilmekte ve on beş günde bir değişimi sağlanmaktadır. Böylelikle tedaviye hijyen şartların uygun devam edilir. Kliniğimizde hastanın ağız, diş ve çene yapılarının incelemesi, gelişmiş teknoloji ile yapılmakta ve uzman hekimlerimizle birlikte en doğru tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image