Dijital Anestezi

Dijital Anestezi

Diş iğnelerinin yerine geçen dijital iğne, diğer adıyla dijital anestezi, iğne ya da doktor fobisi olan kişiler için en iyi teknolojilerden biri. Dijital anestezide, kişilerin doku basıncı göz önüne alınarak anestezik madde uygulanır. Bu işlem uygulanırken neredeyse hiç ağrıya sebep olmaz.

Dijital anesteziyi hastanın ağrı eşiğine göre düzenlemek mümkün olduğu için avantajlıdır. Dijital anestezi önce diş etinin uyuşturulmasıyla başlar. Diş eti uyuşturulduktan sonra dijital anestezi cihazı kullanılarak diş etine anestezik madde verilir.

Neden Dijital Anestezi Yöntemiyle Acı Hissetmiyorsunuz?

Dijital anestezi işlemi sonrası kişilerde hassasiyet ve ağrı oluşmaması bu yöntemin en büyük avantajlarındadır. Bu işlemde acı hissetmeyecek olmanızın sebebi anestezik sıvıdır. Dijital anestezi cihazı ile diş etine enjekte edilen sıvı, kişiye özel olarak yavaş bir şekilde uygulanmaktadır.

Yapısal olarak dijital iğnelerin ucu diğer diş iğnelerine göre çok daha incedir. Bu incelik de hissedeceğiniz acıyı minimum düzeye indirmede rol oynar. Dijital anestezi, çocukların diş tedavisinde de oldukça etkili ve acısız olan bir yöntemdir.

Dijital Anestezi Size Neler Sunuyor?

Kliniğimizdeki uzmanlar tarafından uygulanan dijital anestezi yöntemi uygulaması oldukça kolay ve hızlı bir yöntemdir. İğneden korkan ve bu konuda büyük endişe duyan hastalar için büyük rahatlık sağlar. Kişiye özgü bir tedavidir ve süreç her hastaya özel olarak yürütülür. Uygulanırken doku hassasiyeti dikkate alınır ve işlemden dolayı oluşabilecek ağrı önemli ölçüde azaltılır.

Diş etini uyuşturmak için yapılan lokal anestezi oldukça ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Sadece lokal anestezi kısmını değil tedaviyi de oldukça kolaylaştırır ve tedavinin süresi kısalır. Gelişen teknolojiyi kullanarak hastaların diş tedavisine karşı olumsuz tutumunu azaltır. Her hastaya uygulaması mümkündür. Kişilerin vücuduna herhangi bir zarar vermez ve normal anestezide kullanılan anestezik madde ile aynıdır.

Dijital Anesteziyi Nasıl Uyguluyoruz?

Kliniğimizde dijital anestezi yöntemini uygularken özel bir jel kullanıyoruz. Dijital anestezi cihazıyla birlikte diş etine anestezik solüsyon uygulayarak diş etinin uyuşmasını sağlıyoruz. Bu cihazın iğnesi oldukça ince uçludur ve tek kullanımlıktır. Hijyen açısından oldukça güvenlidir.

Kişinin hassasiyeti ve dokusu dikkate alınarak uygulanan işlem en az ağrıyı hedefler. Uygulanacak olan anestezi madde miktarı da yine kişiye özel olarak belirlenir.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image