Dijital Cerrahi Rehber (Surgical Guided Implants)

Dijital Cerrahi Rehber (Surgical Guided Implants)

Günümüzde gelişme gösteren ve kendini sürekli yenileyen alanlardan biri de diş cerrahi alanıdır. Kendini geliştirerek ve yeni tedavi yöntemleri bularak çeşitli sağlık sorunlarının tespiti için yeni araçlar arayışındadır. Dijital cerrahi rehber uygulanacak olan implantların kemiğe en uygun açıda ve en uygun konumda yerleştirilmesini sağlamaktadır. Cerrahi diş uygulamalarında hekimlere oldukça yardımcı olmakta ve tedavinin verimli olarak yapılmasını sağlamaktadır.

Üç boyutlu çene tomografileri ile çene yapısı tam olarak ele alınır ve dikkatlice izlenebilmektedir. Bu elde edilen çene görüntüleri ile implantın uygulanacağı noktalar tespit edilir ve implantın boyutu, yeri ve konumu bu görüntülerle ayarlanmaktadır. Böylelikle zorlu tedaviler oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

İmplantların tasarımı ve üzerinde ki gelişmeler sanal ortamda gerçekleştirilmektedir. Yerleştirme yerlerinin tespiti, şablonlar sayesinde belirlenmektedir. Bu şablonlar ise sanal ortamda oluşturulmaktadır. Tedavi uygulaması aşamasında bu şablonlar damağa yerleştirilmekte ve implant bu yerlere kolayca uzmanlar tarafından yerleştirilmektedir. Tedavi süresi oldukça kısalmış ve hata payı en aza indirgenmiştir.

Dijital Cerrahi Rehberin Kullanımı

Dijital cerrahi rehber kullanımı ile tedavilerde yapılacak hata payları en aza indirgenmektedir. Çoğunlukla implant cerrahi uygulamasında başarı elde edilmesini sağlar. En hassas diş ölçümlerinde bulunularak uygulayan implantlar ile kemiğe tam oturan protezler elde edilmekte ve kayma bolluk gibi protez sorunları yaşanmamaktadır.

Çene görüntüleri en ince ayrıntısına kadar tespit edilerek ölçüm ve üretim aşamaları kusursuz işleyebilmektedir. Bilindiği üzere implant uygulamalarında ki ölçümler oldukça hassas olarak alınmaktadır. Bu ölçüm hassasiyetinde ve ölçüm kalitesinde cerrahi rehberler oldukça önemlidir. Çokça girinti ve çıkıntının olduğu diş yapısında en uygun yöntemin tespitinde yardımcı olur.

Cerrahi Rehberin Avantajları

Dijital cerrahi rehber kullanımı hekime de hastaya da oldukça faydalı olmaktadır. Hasta için tedavi süresinin kısalması ve hekim için tedavide hata payını azaltması ile çokça kullanımı sağlanmaktadır. Diş hekimliği alanında teknolojilerin payı oldukça önemlidir. Düz olmayan ve birçok sorunu olan diş ve çene bölümlerinde teknolojinin kullanımı vazgeçilmezdir. Kliniğimiz, sürekli gelişen teknolojileri takip etmekte ve bunları teşhis ve tedavide kullanmaktadır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image