Diş Kristali - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Diş Kristali

Dişlerimizin görünümü bizler için oldukça önemlidir. Son zamanlarda dişlerimiz için de diş kristali dediğimiz diş aksesuarları üretilmekte ve takılmaktadır. Diş kristali diş yüzeyine yapıştırılarak güzel bir görünüm elde edilmektedir. Diş kristallerini dişlere yapıştırma işleminde diş üzerinde herhangi bir aşındırma yapılmamakta ve özel yapıştırıcı kullanımıyla sağlamlık sağlanmaktadır.

Diş kristalleri sert ısırmalar olmadığı sürece kolayca düşmemektedir. Ayrıca düşen diş kristalleri tekrar yapıştırılabilir yapıdadır. Diş kristali düştüğünde diş yüzeyinde herhangi bir etki yapmamakta dişlere zarar vermemektedir. Kristali çıkarmak istediğiniz zaman istenilen anda çıkarılmaktadır. Diş yüzeyinde yapılacak olan cila işlemlerinde sonra dişler, eski görünümünü elde eder. Yapıştırılan diş üzerinde de herhangi bir zarar oluşumu söz konusu olmamaktadır.

Diş Kristali Nedir?

Diş kristali diş üzerinde gülümsemeleriniz sırasında hoş bir görüntü oluşturacak diş aksesuarlarıdır. Özellikle kadınların kullanmayı tercih ettiği diş kristali, kolay kullanımı ve istenildiği zaman çıkarılması gibi durumlardan dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Kendi imkanlarınız kapsamında uyguladığınız diş kristallerinde kalitesiz yapıştırıcılardan dolayı düşme yaşanabilmektedir.

Ayrıca düşen diş kristali, dişlerde kalıcı bir renk bozukluğu yaşanmasına sebep olabilir. Diş kristali için kullanılan kalitesiz yapıştırıcılar orantısız kullanımıyla kristalin dışına taşmakta ve diş yüzeyinde renk bozulmasına ve plak oluşumuna sebep olmaktadır. Bu sebeple diş kristali uygulanmasının bir uzman tarafından yapılması dişleriniz için daha sağlıklı olmaktadır.

Diş Kristali Nasıl Takılır?

Son zamanlarda diş kristalini hemen hemen her yerde bulabilir ve takabilirsiniz. Fakat diş yüzeyine diş kristalini yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcılar, hekimlerin kullandığı yapıştırıcılardan nitelik bakımından farklıdır.

Kliniğimiz tarafından diş kristali takma işlemi yapılırken diş yüzeyine ve dokusuna zarar vermeyecek nitelikteki yapıştırıcı kullanımı sağlanmaktadır. Sizlerin görüş ve fikri alınarak istenilen diş görünümünü elde ediyoruz. Ayrıca diş kristali özel bir bakım istemez. Günlük temizleme işlemlerine devam edilebilmektedir. Diş kristali dişlerde renk değişimi oluşturmamakla birlikte diş kristalinin rengi de değişmemektedir. Diş kristalinin yüzeyinin pürüzsüz olması ile dudakları ve yemek yerken sizleri rahatsız etmez.

Diş kristali rahatlıkla kullanılan ve görünümünüzün güzel olmasını sağlayan pratik bir diş aksesuarıdır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image