Diş Protezleri

Diş Protezleri

Günümüzde doğal diş yapısı bozulan bireylerin, dişlerinin düzeltilmesi kolaylıkla sağlanmaktadır. Diş protezleri sayesinde, farklı sebeplerle kaybedilen veya eksilen dişlerin tamamlanması mümkündür. Uygulanan yapay dişler, diş dokusunun sağlıklı olmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca kişilerin estetik görünüm kazanmasına neden olmaktadır. Protezler dişlerin fonksiyonlarını tam olarak yerine getirebilmektedirler.

Diş Protezleri Çeşitlerimiz

Diş kayıplarının belli başlı sebepleri arasında, iyi bakılmayan dişler, hastalıktan dolayı kaybedilen dişler ve kazalar sonucu oluşan diş kayıpları yer almaktadır. Sebep ne olursa olsun kaybedilen dişler yerine, farklı çeşitlerde kullanıma sunduğumuz protezler bulunmaktadır. Kaybettiğiniz dişleriniz yerine daha estetik ve işlevsel dişler kazanabilirsiniz.

Diş kayıpları estetik bozulmalara, ağızdaki dişlerin olmamasından kaynaklı konuşma bozukluklarına neden olmaktadır. Alanında tecrübeli diş hekimlerimiz,diş protezleri ile bu tür sorunların giderilmesini sağlamaktadır. Böylece kaliteli protezlere sahip olacak hastamız, psikolojik olarak da kendini iyi hissetmiş olacaktır.

Ağız ve diş sağlığı için protez çeşitlerimiz;

  • Tam ve bölümlü hareketli protezler,
  • Metalsiz yapıda porselen ya da metal destekli sabit protezler,
  • Doğal diş kökleri üzerine yapılan (overdenture) protezler,
  • Diş gıcırdatma veya diş sıkma alışkanlığı olan bireylere uygulanan protezler,
  • Yüz ve çenede oluşan sert ve yumuşak doku kayıplarının giderilmesi amacıyla yapılan protezler,
  • Diş çekimi sonrası takılan protezler şeklindedir.

Diş Protezleri Fiyatlarımız

Uzman diş hekimlerimiz, insanların yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen diş eksikliklerinin giderilmesi için en kaliteli protezleri uygulamaktadırlar. Böylece hastalarımızın estetik kaygılarını da gidermiş olmaktadırlar. Bu nedenle çok önemli olan protez tedavi giderleri bir nebze olsun göz ardı edilebilmelidir.

Diş protezleri fiyatları, başvuran hastalarımızın ihtiyaçları, sosyoekonomik yapıları ve protezden beklentileri açısından farklılık gösterecektir. Başvuran hastalarımızın diş kayıpları çok farklı şekilde olmaktadır. Bu nedenle protez fiyatlarımızı etkileyen diğer etken yapılacak diş sayısıdır. Ayrıca protezin yapımında kullanılacak malzemelerde protez fiyatlarımızı etkilemektedir.

En uygun fiyatla protez yapımını sağlamak için uzman diş hekimlerimizden randevu alabilirsiniz. Diş hekimimizle karşılıklı görüşerek kullanılacak malzeme ve fiyat belirlenecektir. İlk muayenenizi olduktan sonra diş hekimimiz tarafından verilecek tavsiyelere uyarak hareket etmeniz faydalı olacaktır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image