Çocuklar İçin Telsiz Ortodonti (Invisalign First) - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Çocuklar İçin Telsiz Ortodonti (Invisalign First)

Çocuklar İçin Telsiz Ortodonti (Invisalign First)

Günümüzde dişlerin diziliminin düzeltilmesi ve sırlamanın estetik görünmesi ile çarpık dişlerin düzeltimi için birçok yöntem kullanılmaktadır. Tel ortodonti kullanımının yanı sıra kullanımı daha basit ve pratik olan çocuklar için telsiz ortodonti yöntemi daha çok tercih edilmektedir.

Takıp çıkarılan yapıda olmasıyla üzerinde tel ve metal bir ürün olmamasıyla ile şeffaf plaklar ile çocuklarda sağlıklı dişlerin oluşumu ile tedavisi sağlanmaktadır. Hiç gözükmeyen şeffaf yapısıyla çocukları hiçbir şeklide rahatsız etmez.

  • Takıp çıkarılabilir nitelikte olması ile istenilen ve gerekilen zamanlarda kolayca çıkarılabilir ve daha sonra tekrar takılabilir yapıdadır.
  • Ayrıca telsiz ortodontinin uygulanması için verilen şeffaf plaklar kolaylıkla çıkarabilir ve temizliği yapılabilmektedir.
  • Hijyenik oluşu ile çocuklar için kullanımı oldukça tercih edilmektedir.
  • Hiçbir tel kullanımı ve rahatsız edici yapısı olmadan çocukların görünümünü etkilememekte ve rahatlıkla kullanmaları sağlanmaktadır.
  • Hem diş çarpıklığı giderilmekte hem de telin ağızda oluşturabileceği kesik ve yaraların önüne geçilmektedir.
  • Renk değişimi içeren damaklıklar ile çocuğunuzun tam takıp takmadığının kontrolü renk değişimi ile sağlanmış olmaktadır.
  • Çıkarılacağı zamanda düğmeleri bulunan taraftan kolaylıkla çıkarımı sağlanabilmektedir.

Invisalign Tedavisi Nedir?

Çocuklar için telsiz ortodonti tedavisinde kullanılan şeffaf damaklık girinti ve çıkıntının az olması sebebiyle hijyeni de kolay sağlanmaktadır. Böylelikle ağız ve şeffaf damaklığın temizliği kolaylıkla sağlanmakta ve ağız bakımı günlük olarak rahatlıkla yapılabilmektedir.

Çocukların görünüme önem verdikleri ve tel görüntüsü dolayısıyla da tedaviyi istemediğine çokça şahit olmaktayız. Buna çözüm olarak telsiz ortodonti karşımıza çıkar. Ağızda belli olmayışı ve diğer dişlerle aynı görünümde olması ile dikkat çekmiyor; kullanımı çocukları rahatsız etmiyor.

Telsiz Ortodonti Yönteminin Avantajları

Çocuklar için telsiz ortodonti, on veya on beş günde bir değişimi sağlanarak diş kontrolü hekimler tarafından takip edilmektedir. Şeffaf plağın dişlere tam oturuşuyla çocuklar açısından kullanımı oldukça pratiktir. Telsiz ortodonti ile çocuklar 12 yaştan sonra yapılacak ana tedaviye diş yapısı alıştırılmakta ve hazırlanmaktadır. Kliniğimiz tarafından çocukların estetik görünümü elde edilerek; kolaylıkla kullanabilmeleri için geliştirilen ve titizlikle yürütülen tedavi uygulamalarından birisidir.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image