Horlama Tedavisi

Horlama Tedavisi

Günümüzde horlama birçok insanın çekilmez sorunlarından biridir. Bu sebeple çoğu kişi horlama tedavisi arayışına girmektedir. Horlama tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Kliniğimizde horlama ile ilgili sorunlarınıza çözüm bulmakta ve tedavi etmekteyiz.

Horlama, uykumuzun verimli olmasında ki en büyük engeldir. Verimli uyku sağlanmadığında gündelik hayatımız uykusuzluk nedeniyle aksayabilir. Horlamanın giderilmesi ve neden kaynaklı olduğunun bilinmesi için mutlaka hekim desteği alınmalı ve tedaviye başlanılmalıdır.

Horlamanın boyutu da acil müdahale edilmesi gereken boyutlarda olabilmektedir. Uyku apnesi dediğimiz soluksuz ve nefessiz kalarak horlama oldukça tehlikeli olup sürekli apne nöbetlerinden sonra da kalıcı rahatsızlıklara zemin hazırlamaktadır. Ayrıca sürekli nefessiz kalarak horlayan insanlarda, kalıcı tansiyon rahatsızlıkları görülmektedir.

Horlamanın en temel nedeni, burun ve ağız arasında ki hava yolunun tıkalı olması veya dar olmasından kaynaklıdır. Solunumun titreşerek horlama sesine dönüşmesiyle etrafınıza da rahatsızlık veren durumlar yaşanabilmektedir. Yaş gruplarının horlama nedenleri de farklı olabilmektedir.

Çocuk yaş grubunda boğazdaki dokular, olması gerektiğinden büyüktür. Çocuklarda horlamanın temel sebebi budur. Bunlara örnek olarak bademcik ve geniz etindeki büyüklük verilebilmektedir. Kilo alımı da horlama ile paralellik göstermektedir. Çocuk grubunun horlama sorunu ilerleyen evrelerde çocukları rahatsız etmekte ve aileler horlama tedavisi ile giderilmesini talep etmektedir.

Horlama Nasıl Tedavi Edilir?

Horlama sorunu çoğu kişide görülmektedir. Burun tıkanıklığı gibi çoğu kişide yaşanan basit nedenlerden dolayı horlama oluşmaktadır. Horlamanın önüne geçilmesi sağlıklı yaşam ve dengeli hafif beslenmeye bağlıdır. Horlama tedavisi hekimler tarafından doğru tespitlerle uygulanmakta ve sorun giderilmektedir.

Horlama Protezi Nedir?

Hekimlerin horlamanın önüne geçilmesi için aldığı önlemlerden biri de horlama protezi kullanımıdır. Horlama protezi alt ve üst dişlere takılarak uygulanmaktadır. Alt çeneye takılan protez çeneyi öne doğru çekerek hava kanallarını açar. Çok basit bir yöntemle hava kanallarının açılması sağlanarak horlama tedavisi uygulanır.

Maliyet açısından oldukça uygun olan protez kullanımı horlamaya basit bir çözüm getirmektedir. Taşınabilir boyutlarda olmasıyla her yerde kullanılabilmektedir. Böylelikle ciddi rahatsızlık veren horlama sorunu basit yöntemlerle giderilebilir. Kliniğimizde hem ağız ve diş sağlığınız için bakım yapılmakta hem de horlama tedavisi uygulanmaktadır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image