Kancalı Diş Protezleri - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Kancalı Diş Protezleri

Kancalı Diş Protezleri

Sabit protez uygulanamayan kişilere, kancalı diş protezleri uygulanabilir. Bu çeşit proteze, parsiyel diş protezi de denilmektedir. Dişsiz olan bölgenin önündeki doğal dişe, kanca ile bu protez tutturulur. Deneyimli diş hekimlerimiz tarafından alınan ölçü ile protez aşamalarına başlanır. Hazırlanan protez, çeşitli provalar ardından ortalama iki hafta içinde, kullanıma hazır hale gelir.

Beklentilerinize Uygun Kancalı Diş Protezlerimiz

Parsiyel olarak adlandırılan bu protezler, yapılarında bulunan kancaların dişlerle kurduğu bağlantı ile destek alırlar. İlk kullandığınızda kalıp size sıkı gelebilir. Fakat zaman geçtikçe, kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Sabit protezlerin konforu kadar olmasa da bu protezleri kullanmak yemek yerken size kolaylık sağlayacaktır.

Kancalı diş protezleri, ağız içinde alt ve üst çeneden geçen metal kısımlara sahiptir. Zamanla bu parçalara alışmak mümkün olacaktır. Belirli bir zaman geçtikten sonra protezlere kendi dişleriniz gibi alışacaksınız.

Kancalı olan bu protezlerin temizleyici tabletleri bulunmaktadır. Bir su bardağına tableti atıp karışımı hazırlayın. Daha sonra bu karışımın içerisine protezinizi koyarak temizliğini kolaylıkla yapabilirsiniz. İsterseniz bu protezleri kendi özel fırçalarını alarak temizleyebilirsiniz.

Alanında başarılı diş hekimlerimiz, sizin ölçülerinize ve beklentilerinize uygun olan protezi diş protez laboratuvarında yaptıracaklardır. Yapılan bu protezin tutuculuğu konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız. Dişlerinizle yaptığınız tüm fonksiyonları en rahat şekilde protez ile de yapabileceksiniz.

Sizlerin ihtiyacına göre hazırladığımız kancalı diş protezleri yapısındaki kancalar, protezi yerinden çıkarmayı engellemektedir. Bu nedenle diş proteziniz yemek yerken hareket etmeyecektir. Kullandıkça kancalarda gevşeme hissederseniz, kancaları kolaylıkla sıkılaştırarak protezinizin oynamasını engelleyebilirsiniz.

Diş Protezi Konusunda Bizlere Danışabilirsiniz

Uzman hekimlerimiz parsiyel diş protezi işlemi sırasında, doğal dişlerinize herhangi bir hasar vermeyeceklerdir. Zaten çeneden ölçü alınarak doğrudan uygulanan protezlerdir.

Bu protezleri kullanırken herhangi bir kırılma meydana gelirse kolaylıkla tamir ettirebilirsiniz. Protezdeki kırılmanın boyutuna ve şekline göre tamir süresi değişecektir. Fakat en geç birkaç gün içerisinde tamiri sonuçlanacaktır.

Profesyonel hekimlerimiz kancalı diş protezleri aşamalarını titizlikle takip ederek, en iyisini sizlerin hizmetine sunmaktadırlar. Bu protezlerin bakımını ve hijyenini düzenli bir şekilde sağladıktan sonra uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kancalı olan bu protezlerin size uygun olup olmadığını öğrenmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Protez konusunda deneyimli diş hekimlerimiz, uygun fiyata kaliteli diş protezlerini ihtiyacınıza uygun şekilde tasarlayacaktır.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image