Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Gündelik hayatımızda dişlerimizin görünümü bizim için oldukça önemlidir. Diş beyazlatma mevcut dişlerin olduğundan daha beyaz hale getirilmesi için yapılan uygulamadır. Son yıllarda oldukça yaygın olarak uygulanan bu yöntemle genetik diş sarılığı ve yanlış beslenmeden dolayı oluşan lekelerin giderilmesi amaçlanmaktadır. Böylelikle dişlerin üzerindeki lekelerin giderilmesi için diş beyazlatma jelleri ile tamamen beyazlatma sağlanmaktadır.

Dişleriniz her ne kadar sağlıklı görünse ve düzenli fırçalama sağlansa dahi beyaz görünümde olmayabilmektedir. Gülümsemenizin bu sararlar sonucunda estetik görünmediğini düşünebilirsiniz. Dişler kendinize güvenin en temel unsurudur. Diş beyazlatma işlemi her sağlıklı diş için uygulanabilmektedir. Kliniğimizde uzman kadromuz ve teknik ekipmanlarımızla bu sararmalara çözüm bulmakta ve istediğiniz beyazlamayı dişlerinizde sağlamaktayız.

Dişlerin Beyazlığını Kaybetmesi

Anne karnında dahi antibiyotikler diş yapısını etkilemektedir. Günlük hayatımızda sigara tüketimi, çay, kahve gibi dişlerde leke yapıcı içecekler ve temizliği sağlanmayan bazı gıdalar dişlerde leke oluşturmakta ve sararmalara neden olmaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı diş beyazlatma yöntemlerine başvurmaktayız. Dişlerde ki sararmaları bu grupta değerlendirebilmekteyiz.

İç renklenme diye adlandırdığımız bu sınıfta dişlerin içine nüfus etmiş sararmalar vardır ve bu sararmalar dişlerin fırçalanması ile giderilmemektedir. Dış renklenme olarak adlandırdığımız diğer sınıfta ise diş üzerinde leke yapıcı içecek ve gıdaların tüketimiyle oluşmakta ve diş taşı temizliği ile kolaylıkla diş beyazlatma işlemleri uygulanmaktadır. Kliniğimizde diş yapınıza en uygun yöntem belirlenip dişlerinize beyazlatma işlemleri uygulanır.

Diş Beyazlatma Uygulaması

Diş beyazlatma işlemi için diş jeli kullanılmaktadır. Bu diş Jellerinin uygulanmasında diş dışındaki bir yere temas etmemesi gerekmektedir. Dudak ve diş etlerine temasında oldukça sakınca bulunmaktadır. Bu sebeple diş beyazlatma işleminin bir uzman tarafından uygulanması daha sağlıklı olmaktadır. Dişleriniz için uygun yöntem ve metotları diş hassasiyetini dikkate alarak uzmanlarımız belirlemektedir. Ayrıca diş beyazlatma işlem sonrasında dişlerde ki beyazlığın etkisi 2-3 yıl sürdürülmektedir. Yine de beslenme şeklinizin beyazlatma üzerinde etkisi olmaktadır.

Kliniğimiz diş beyazlatma işlemlerini titizlikle uygulamakta ve dişlerinizi sonrası içinde takibini yapmaktadır. Uzmanlarımızın tam donanımlı olması ile diş yapınız çözümlenmekte ve uygun işlemler sizlere belirtilmektedir. Hijyen şartlarına uygun, ekonomik fiyatlarla sizlere hizmet vermekteyiz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image