Estetik Gülüş Tasarımı - Dogaparkdis.com | Başakşehir Diş Doktoru - Başakşehir Diş Beyazlatma Tedavisi
 

Estetik Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Dogapark Blog Resim

Estetik gülüş tasarımı, son yıllarda kadın erkek farketmeksizin birçok insanın merak ettiği ve yaptırmak istediği bir uygulamadır. Sadece diş ağrısı, diş kaybı, diş eti rahatsızlıkları gibi şikayetler için değil, diş görünümü ve estetik gülüş içinde uzman hekimlere sıklıkla başvurulmaktadır.  Günümüz teknolojisinde vücudun her yerine estetik yapılabildiği gibi ağız ve dudak bölgesi, çene yapısıyla beraber dişlere de estetik uygulama yapılabilmektedir.

İstanbul Bahçeşehir de bulunan Doğapark Diş Kliniğimizde de gülüş tasarımı için tam donanımlı ekipmanlar ve son teknolojik yöntemler ile tamamen steril ve konforlu bir ortamda gülüşünüzü tasarlıyoruz.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, kaplamalar ile yapılan ve dişlerin oldukça güzel bir görünümde olmasını sağlamak için uygulanan tedavi yöntemleridir. Gülüş tasarımı estetiğinde öncelikle diş ve diş eti hastalıklarının tedavisi yapıldıktan sonra diş eti düzeltme, diş beyazlatma, dudak şekillendirme gibi kişinin çene ve ağız yapısına uygun estetik bir görünüm sağlanır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dişlerdeki çürük, eksiklik, sararmalar, çarpık dişler ve diş eti rahatsızlıkları gibi sorunlar kişilerin hem sağlığını hem de dış görünüşünü oldukça olumsuz etkilemektedir. Bu tür sorunları olan kişiler özellikle sosyal ortamlarda gülerken hatta konuşurken bile kendilerini huzursuz hissedebilmektedirler. Beden sağlığı haricinde kişinin kendine özgüvenini büyük ölçüde etkileyen diş görünüşü ve gülümseme eylemine, Doğapark Diş ailesi olarak büyük ölçüde önem veriyor ve sizlere mutlu bir gülümseme tasarlıyoruz.

Estetik gülüş tasarımı için kliniğimize başvuran kişilerde öncelikle kişinin cinsiyeti, yüz hatları, yaş olgunluğu, saç uzunluğuna kadar tüm karakteristik özellikleri dikkate alınır. Kişinin kendi beklentisi ve istekleri de ön planda tutularak, tüm karakteristik detayları göz önüne alan tecrübeli hekimlerimiz, kişiye en uygun diş yapısını ve gülüşünü tasarlamak için tedaviye başlar.

Gülüş Tasarımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gülüş tasarımı için kliniğimize başvurduğunuzda ilk seansta ağız ve diş kontrolleri yapılır. Eğer var ise çürük dişleriniz, diş eti problemleriniz tedavi edilir. Dişlerde temizleme işlemi yapılır. Diş etlerinin aynı seviyede olacak şekilde dizlimi sağlanır. Gereklilik halinde ihtiyaca göre bazı kişilerde tel tedavisi dahi uygulanır. Amaca tam hizmet etmek ve yüzde yüz memnuniyet sağlamak adına estetik işlemlere bu tedavilerden sonra başlanır.

Estetik Gülüş Tasarımı Uygulaması

Bütün olarak diş yapısı düzeltilip dizilimi sağlandıktan sonra gerekli görülürse diş beyazlatma uygulanır. Estetik gülüş tasarımı aşamasına geçildiğinde ise ilk olarak uzman hekimlerimiz ihtiyaç ve ağız yapısının ölçülerine göre program ve planlamalar yapar. Dijital fotoğraf ve video çekimleri yapılır. Tasarım yapılabilmesi için tüm yüz bölgesi yani kişinin yüz şekli, yüz hatları, dudakları, gözleri, burnu, kulakları, saç yapısı, çene kavisi gibi tüm detaylar dikkate alınıp değerlendirilerek üst ve alt çeneden ölçüler alınır. Unutulmamalıdır ki gülüş tasarımı uygulamaları her bireyde farklılık göstermektedir. Bu süreçte hasta ve hekim tam bir uyum eşliğinde tasarımı gerçekleştirir.

Bütün bu işlemler esnasında her ilerleme aşaması için hekimler tarafından bir model üzerinden kişilere anlatım sağlanır, fikir ve görüşleri alınır. Hekimlerimiz hastalarımıza bu konuda tamamen şeffaf bir hizmet sağlar ve ideal gülüş tasarımına ulaşabilmek için ne gibi işlemler yapılacağını size detaylarıyla ve varsa alternatiflerle anlatır.

Estetik Gülüş Tasarımı Kaç Seansta Biter?

Gülüş tasarım estetiği, ortalama olarak maksimum 3 seansta tamamlanır. İlk aşama dijital ölçü alımı, fotoğraf ve videolar ile kayıtlar almadır. Dijital ölçü alındıktan sonra bilgisayar ortamına aktarılan görüntü üzerinden tasarım gerçekleştirilir. Daha sonra dijital ortamda tasarımı gerçekleştirilen modelin ağız içine uygulanıp kontrol edilmesi aşaması vardır. Eğer hasta isterse bu aşamada da dizayn aşamasında da tasarımda yönlendirmelerde bulunup isteklerini söyleyebilir. Son aşama olarak da hasta tarafından da onaylanan modelin aynısının üretilip daimi olarak ağız içine uygulanmasıdır.

Hekimiyle tam ve sürekli iletişim halinde olarak tedavisi tamamlanan hastalarımız hayallerindeki gülümsemeye kavuşmuş olurlar.

Sizde son teknolojik cihazlar ile hizmet veren, hijyene maksimum seviyede dikkat eden, güler yüzlü hekim ve personeli ile sizlere huzurlu bir aile ortamında tedavi olanağı sağlayacak İstanbul Bahçeşehir de bulunan Doğapark Diş Kliniğimizi ziyaret edebilir, her konuda detaylı bilgiyi isterseniz yüz yüze alabilirsiniz. İsterseniz de her tür sorunuz ve randevu için sitemizden ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

DOĞAPARK Dental © 2022

bt_bb_section_top_section_coverage_image